Wsparcie

Każdego dnia w Katondwe Mission Hospital świadczymy medyczną pomoc Afryce, czyli w naszym przypadku dzieciom i dorosłym zamieszkującym rozległe obszary rejonu Luangwa w Zambii. O naszych chorych troszczy się cały zespół szpitala, nie tylko Siostry Służebniczki Starowiejskie, wśród których są lekarka i pielęgniarki, ale również oddany personel lokalny, ściśle współpracujący z polskimi misjonarzami.
Głównym celem placówki jest zapewnienie opieki zdrowotnej, często ratującej życie, na odpowiednio wysokim poziomie. Idziemy również dalej. Myśląc o przyszłości placówki, snujemy plany związane z działalnością rozwojową. Stawiamy też na edukację młodzieży i dlatego przy szpitalu powstał oddział szkoły dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Za każdą misją medyczną stoją ogromne zobowiązania wobec pacjentów i potrzeba wniesienia pierwiastka dobra w ich rzeczywistość. Niestety, bez dodatkowego wsparcia wciąż napotykamy trudności, które nas ograniczają lub nawet czasowo wstrzymują w działaniach.
Zastanawiasz się, jak pomóc Afryce? Podpowiadamy:

Twoje wsparcie jest ważne

Zobacz, co wspólnie udało nam się zdziałać:

Pokaż wszystkie zrealizowane cele
Tweetuj
Udostępnij
Udostępnij