Kochani Przyjaciele!

  • 23 gru 2023
  • Dorota Malag

Choć trudno w to uwierzyć, rok 2023 powoli się kończy. Czas płynie szybko, szczególnie tu, w Katondwe, gdzie zawsze jest wiele pracy i wciąż przybywa potrzebujących. Końcówka tego roku jest dla nas wyjątkowo intensywna, ale nie zapominamy, że jest to przede wszystkim czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W natłoku zajęć znajdujemy więc chwilę na refleksję i krótkie podsumowanie ubiegłego roku.

Za nami czas ogromnych zmian. Można powiedzieć, że historia dzieje się na naszych oczach. Szpital w Katondwe ze skromnej placówki pozbawionej elektryczności z roku na rok ewoluuje w specjalistyczny ośrodek mogący nieść pomoc wielu pacjentom z regionu Luangwa. W tym roku udało się zrealizować wiele inwestycji na rzecz szpitala – zakupiliśmy nowy zbiornik wodny, wprowadziliśmy elektroniczną rejestrację pacjentów, zrealizowaliśmy projekt „Woda” dla szpitala oraz rozpoczęliśmy budowę wymarzonego bloku radiologicznego.

Rok 2023 był również czasem wielu odwiedzin i niezapomnianych spotkań. Do Katondwe przybyli goście z Polski i całego świata, ofiarowując swój bezcenny czas, wiedzę i umiejętności, wspierając nas w naszej codziennej pracy, a przede wszystkim niosąc pomoc pacjentom szpitala. Odbyła się m.in. niezwykle ważna dla nas wszystkich oficjalna wizyta Ambasadora Polski z Pretorii Pana Adama Burakowskiego oraz zastępcy Pani dr Iwony Jabłonowskiej. Za nami liczne konsultacje, zabiegi i operacje, a także szkolenia i praktyki, a wszystko to z myślą o potrzebujących, którzy coraz liczniej przybywają do Katondwe.

Realizacja licznych inwestycji i projektów w naszym szpitalu, a tym samym pomoc wielu ludziom z tego regionu Zambii nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia naszych Przyjaciół, Darczyńców, Partnerów i Współpracowników.

Wszystkim Wam z całego serca dziękujemy i pragniemy życzyć zdrowia, spokoju i miłości. Niech ten świąteczny czas przyniesie radość i nadzieję, niech nie zabraknie Wam siły do realizacji planów w nadchodzącym roku i wiary w Wasze możliwości.

 Przyjmijcie serdeczne życzenia i myśli pełne otuchy płynące z Katondwe!

Tweetuj
Udostępnij
Udostępnij

Ruszyła budowa bloku radiologicznego!

Dzielny pacjent!