Ruszyła budowa bloku radiologicznego!

  • 17 gru 2023
  • Dorota Malag

Zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim czas cudów, nadziei i spełnionych marzeń. My również snujemy wiele planów dotyczących funkcjonowania i rozwoju naszego szpitala. Jedno z tych wielkich marzeń właśnie zaczęło się urzeczywistniać - rozpoczęliśmy budowę oddziału radiologii! To cudowna wiadomość dla pracowników i pacjentów szpitala w Katondwe.

W końcu możliwa stanie się dokładniejsza diagnostyka, a to oznacza skuteczniejszą pomoc dla potrzebujących z tego regionu Afryki.

Wcielenie tego wielkiego planu w życie nie byłoby możliwe bez pomocy darczyńców. Podziękowania należą się w szczególności Fundacji Pro Spe, z którą mieliśmy zaszczyt współpracować na rzecz rozwoju naszego szpitala. Dzięki środkom pozyskanym z projektu oraz wpłatom z 1,5% podatku, wspólnymi siłami udało się uzbierać kwotę niezbędną do rozpoczęcia budowy nowego bloku. Zgromadzone w ten sposób fundusze pozwolą na stworzenie miejsca przeznaczonego do wykonywania badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Dzięki temu nasi pacjenci będą mogli liczyć na profesjonalne, szybkie i skuteczne leczenie.

Rozpoczęcie budowy nowego bloku miało oficjalny charakter, a podniosłość tej chwili podkreśliła obecność Ambasadora Polski z Pretorii Pana Adama Burakowskiego oraz zastępcy Pani dr Iwony Jabłonowskiej. Ta bardzo ważna dla nas wizyta przypieczętowała realizację inwestycji, która ruszyła pełną parą. Przy okazji wraz z przedstawicielami ambasady wzięłyśmy udział w spotkaniu u chiefa Mburuma.

Oficjalne rozpoczęcie budowy nie oznacza jednak, że możemy spocząć na laurach. Przed nami wciąż sporo pracy. Teraz należy bowiem doglądać kolejnych etapów realizacji i dołożyć wszelkich starań, by inwestycja spełniała wymogi obowiązujące dla placówek służby zdrowia, co zapewni bezpieczeństwo pacjentom szukającym pomocy w Katondwe.

Budowa bloku radiologicznego to ważny kamień milowy i krok naprzód w rozwoju naszego szpitala. Przede wszystkim jednak inwestycja ta daje szansę na uratowanie zdrowia i życia pacjentów, którzy trafiają do Katondwe. Za wsparcie w dążeniu do realizacji tego wielkiego dzieła pomocy chcemy podziękować wszystkim naszym darczyńcom, współpracownikom i przyjaciołom.

Dzięki Wam dzieją się cuda, a marzenia się spełniają!

Tweetuj
Udostępnij
Udostępnij

Wizyta ortopedów w Katondwe

Kochani Przyjaciele!