Praktyki w Katondwe. Nasz szpital leczy i uczy!

  • 8 lis 2023
  • Dorota Malag

W naszym szpitalu zajmujemy się oczywiście głównie szeroko pojętym leczeniem, ale duży nacisk kładziemy również na edukację. Realizujemy projekty z zakresu profilaktyki zdrowotnej, a także przyjmujemy studentów na praktyki. Takie inicjatywy to obopólna korzyść dla młodych ludzi i dla naszego szpitala.

Podczas zajęć praktycznych studenci zdobywają nowe kompetencje i zyskują bezcenne doświadczenie w różnych dziedzinach medycyny i nie tylko, natomiast szpital otrzymuje ogromną pomoc, która przybiera najróżniejsze formy.

W maju i w czerwcu staż w naszym szpitalu odbywali studenci pielęgniarstwa z Mpanshya. Było to kilka niezwykle wartościowych tygodni, podczas których młodzi ludzie mieli okazję zgłębić tajniki pielęgniarstwa i przekonać się, jak wymagający, a jednocześnie piękny jest ten zawód. Studenci uczestniczyli w zabiegach i operacjach, brali udział w obchodach lekarskich, uczyli się podawania leków i zakładania opatrunków. Nad wszystkim czuwała Siostra Mirosława, cierpliwie tłumacząc i konsultując wykonywane czynności. Praktyki w Katondwe to dla przyszłego personelu medycznego nie tylko cenne szkolenie pod okiem doświadczonych medyków, ale to także niezapomniana lekcja wrażliwości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Obecność studentów to zawsze okazja do ciekawych rozmów i zawierania nowych znajomości. Dla nas to też nieoceniona pomoc – w końcu dodatkowych rąk do pracy, zwłaszcza tu, w Katondwe, nigdy za wiele!

Od kilku dni w naszej placówce przyjęliśmy nową grupę studentów z Mpanshya, którzy stopniowo wdrażają się w swoje nowe obowiązki.

Praktyki w naszym szpitalu odbywają jednak nie tylko przyszli pracownicy branży medycznej. W czerwcu i lipcu mieliśmy okazję gościć studentki krawiectwa z Bomy. Dziewczyny szlifowały swój warsztat, szyjąc pościele, czepki chirurgiczne i podkłady. Dzięki tej współpracy szpital zyskał nowe zaopatrzenie w niezbędne materiały medyczne.

Dziękujemy i czekamy na kolejne wizyty studentów w naszym szpitalu w Katondwe!

Tweetuj
Udostępnij
Udostępnij

Z całego serca dziękujemy

Goście w naszym szpitalu